All I want for Christmas is you. Just kidding. Give me books.♥ Wishlist #1

pondělí, listopadu 23, 2015 10 Comments A+ a-

  
 
     Ahoj! Vánoce jsou za dveřmi a já mám příííšerně dlouhý seznam knížek, které bych ráda viděla pod stromečkem. A jelikož jsem byla celý rok hodná, Ježíšek si na mne určitě vzpomene. ♥ V čase zimním není o dary nouzi. Čtvrtého prosince mám svátek, čtyřiadvacátého je štědrý den a třicátého ledna oslavím patnáctiny. Už teď je mi zcela jasné, na jaký druh dárků se mohu těšit - knihy, samozřejmě! Nepočítám však s tím, že bych dostala všechny ze svého seznamu (nejspíš bych rodiče naprosto zruinovala). Dnes vám chci ukázat jen zlomek ze svého wishlistu. :)
Poznámka: Knihy jsem netřídila od těch, které si přeji nejvíce. Zkrátka jsou uspořádány tak, jak jsou.
   
Fangirl - Rainbow Rowell
                  

Fangirl vypráví příběh dvou sester, které jsou až na fyzickou podobu zcela odlišné. Cath a Wren nastupují na školu a zde nechá Wren Cath poprvé na holičkách, nechce s ní bydlet na koleji. Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa.

Na Fangirl jsem opravdu zvědavá, už jen proto, že se pohybujeme ve stejném prostředí.


Dárek z pravé lásky


Nedivte se, že k Dárku z pravé lásky nevypisuji autora, jelikož autorů se nad touto knihou sešlo hned dvanáct. Dvanáct je též vánočních povídek, které by měly mít tu pravou atmosféru Vánoc. Nakladatelství CooBoo obálku popisuje jako "rozkošně kýčovitou", něco na tom bude. A co víc si pod stromeček přát? Snad už jen krajinu v bílých závějích...Sněží, Sněží... - John Green, Lauren Myracle, Maureen Johnson


Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé

Další romantika na Vánoce jako dělaná! Snad bude minimálně stejně hezká, jako obálka...


Smrtná zima - Kate A. Boorman


Příběh se má údajně odehrávat v imaginárním světě připomínajícím středověk. Puritánská komunita dodržuje přísná pravidla, která mají ochránit její členy před nebezpečím pocházejícím z okolních hvozdů. V této podivné osadě žije i patnáctiletá Emmeline, kterou okolní nebezpečný les něčím přitahuje.


O Smrtné zimě jsem se poprvé dočetla na jednom z blogů a opravdu mne zaujala, prostředí středověku zní skvěle.


Všechny malé zázraky - Jennifer NivenTheodora Finche fascinuje smrt. Violet Markeyová zase žije pro budoucnost – těší se na den, kdy dokončí střední školu a bude moct opustit rodné městečko. Když se ti dva potkají na římse školní zvonice, není ale docela jasné, kdo koho vlastně bude zachraňovat. Finch je obyčejný kluk, až na to, že trpí bipolární poruchou. Violet je obyčejná holka, až na to, že Finchovi přijde úplně neobyčejná. Ty dva svede dohromady školní projekt, jehož cílem je objevovat „krásy Indiany“, a oba při tom učiní zajímavé objevy...

Tahle kniha vypadá vskutku nadějně, doufám v menší psychologický rozbor...
Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru - Banjamin Alire Sáenz


Aristoteles je naštvaný teenager, který má bratra ve vězení. Dante je všeználek s nezvyklým pohledem na svět. Tihle dva kluci se potkají na koupališti a zdá se, že nemají zhola nic společného. Ale protože jsou oba samotáři, začnou spolu trávit čas a zjistí, že jejich přátelství je opravdu neobyčejné – takové to, které změní
životy a vydrží navždycky. A díky němu také Ari i Dante zjistí ty nejdůležitější pravdy o sobě samých a o tom, jakými lidmi by se chtěli stát.

Musím říci, že mne ta obálka naprosto uchvátila a anotace také nezní špatně. Recenze jsou na Ariho a Danta vesměs dobré. Snad předčí očekávání.


Krycí jméno Verity - Elizabeth Wein


11. října 1943 se nedaleko Paříže, v okupované Francii, zřítilo britské špionážní letadlo. Jeho pilotka a pasažérka byly nejlepší přítelkyně. Jedna z dívek má naději, že přežije. Druhá hru o život prohrála dříve, než začala. Když Verity chytne Gestapo, myslí si, že nemá absolutně žádnou šanci na přežití. Dostane však na výběr - buď poví pravdu, nebo bude odporným způsobem popravena. A ona se rozhodne pro první variantu.

Válečné romány patří do mé oblíbené kategorie. Verity ovšem nebude tím typickým, což mne láká, ale zároveň se obávám, jak se s historickým tématem autorka poprala. Uvidíme.


Řeky Londýna - Ben Aaronovitch

Jmenuji se Peter Grant. Ještě nedávno jsem byl obyčejný četnický zelenáč v řadách londýnské Metropolitní policie. Jedné noci jsem se ale při vyšetřování jisté vraždy pokusil získat svědeckou výpověď od muže, který byl sice mrtvý, ale jinak znepokojivě výřečný, což mi zajistilo pozornost vrchního inspektora Nightingalea, posledního čaroděje Anglie. A právě tehdy začal můj příběh. Nyní jsem policejní detektiv a čarodějův učeň, první učedník za padesát let, a můj svět už není zdaleka tak jednoduchý, jak býval.

No, tak já nevím. Na triko Řek Londýna přistává dost kritiky. Já si však nemohu pomoci a tuhle knihu jednoduše chci. Jednak mě láká urban fantasy, jednak naprosto miluji Londýn, angličtinu, Brity, jejich kulturu, jídlo, zkrátka vše britské. A ta obálka také není k zahození!


Jablečný koláč naděje - Sarah Moore Fitzgerald


Oscar Dunleavy, který dělával ty nejlepší jablečné koláče na světě, je nezvěstný, možná dokonce mrtvý. Zdá se, že to vlastně nikoho nepřekvapuje. Až na Meg, jeho nejlepší kamarádku a jeho mladšího brášku Stevieho. Obklopeni zármutkem a zmatky se Meg a Stevie rozhodnou zjistit, co se Oskarovi opravdu stalo. Společně se pak učí, co znamená věrnost a kamarádství, a jak moc důležitá je síla se nevzdat.

Jablečný koláč naděje je uváděn spíše mezi dětské knihy, svazek to není nijak dlouhý, myslím si ale, že skrývá krásný příběh.


Netopýr - Jo Nesbø


Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, Aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney.

Říkala jsem si, že by nebylo od věci přečíst si nějaké dílko tohoto krále severské krimi. Ráda se pouštím do napínavých kriminálek a nervydrásajících thrillerů
(Když už jsem v té šesté třídě přečetla Šifru mistra Leonarda za dva dny, neměl by být Nesbø problém...)


Terapie láskou - Matthew Quick 


Pat Peoples se vrací z léčebny pro duševně choré a svět kolem mu nedává příliš smysl. Oblíbený fotbalový tým hraje na stadionu, který před několika měsíci ještě nestál, přátelé mají manželky a děti, ačkoli nedávno byli ještě svobodní. Nikdo mu nechce vysvětlit, jak je to možné, ani s ním mluvit o jeho ženě Nikki, s níž se jistě brzy zase shledá, i když právě teď žijí odloučeně. Pat ale věří ve šťastné konce.

A opět se dostáváme ke sporným recenzím, každopádně jsem ochotná dát knize šanci.
S láskou Rosie - Cecelia Ahern
 

Nejlepší přátelé Rosie a Alex se musí vinou osudu rozloučit na neurčito, aniž by si dokázali navzájem přiznat pravdu o svých citech. Jejich přátelství pokračuje dlouhé roky pouze prostřednictvím e-mailů, dopisů a dlouhých telefonních hovorů, které si vyměňují přes oceán. Žijí své vlastní životy a hledají štěstí a „poklad na konci duhy“. Přijdou na to, že ho mají na dosah ruky už dávno a dostane jejich láska druhou šanci?

Anotace vypadá krásně a já se na knihu těším.


Hobit - J.R.R.Tolkien  


Hobit je v prvním plánu pohádkový příběh o velké cestě čaroděje Gandalfa, družiny trpaslíků a hobita Bilba Pytlíka za pokladem střeženým drakem Šmakem. V plánu druhém je to ovšem jeden z prvních kamenů rozsáhlého a světoznámého cyklu příběhů, legend a mýtů z dávné Středozemě, které svého autora proslavily po celém světě.

Ano, nečetla jsem a Hobita a ano, propadám se hanbou. Slavnostně přísahám, že už přestanu s odkládáním a konečně se do Tolkienovek pustím. 


Vidořád - Samantha Shannon 

Paige Mahoneyové se podařilo utéct ze šeolského zajetí, ale tím její problémy teprve začínají: mnoho přeživších je nezvěstných a ona se stala nejhledanější osobou v Londýně. Sion upřel na Bledého snílka své vševidoucí oko, vidopáni a vidopaní městských gangů jsou pozváni na vzácné setkání Sněmu nepřirozených. Jaxon Hall a jeho gang Sedm pečetí jsou připraveni získat pozornost, ale vztahy mezi jasnovidci kazí staré nevyřízené účty a za každým rohem číhají temná tajemství.

Sakra, já už nutně potřebuji pokračování Kostičasu! Co dodat? Série má obrovský potenciál a autorka nekonečnou fantazii, prosím, Samantho, nepokaž si to u mě!Paulo Coelho - Alchymista


Vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost. 

Od Coelha mám v plánu přečíst více knih, s časem je to však bídné...


Jsou světla, která nevidíme


Marie-Laure žije se svým otcem v Paříži nedaleko Muzea přírodní historie. Její otec má na starosti tisíce zámků v budově muzea. V šesti letech Marie-Laure oslepne a otec jí postaví dokonalý model jejich čtvrti, aby si mohla ulice vštípit do paměti a byla schopná najít cestu domů. O šest let později Paříž obsadí nacisté a otec s dcerou prchají do opevněného městečka Saint-Malo, kde žije ve vysokém domě u moře Mariin samotářský prastrýc. Odvážejí s sebou nejspíš nejcennější a současně nejnebezpečnější klenot z muzejní sbírky.

Další válečná kniha, po které prahnu. Vypadá krásně...

Tímto bych chtěla ukončit svůj první wishlist, který obsahuje skutečně jen nepatrnou část z mého seznamu chtěných knih. Brzy se těšte na pokračování! :) 

Znáte výše uvedené knihy a četli jste některé? Líbily se vám, nebo vás naopak zklamaly? A co si přejete od Ježíška vy? :)

10 milých komentářů

Write milých komentářů
24. listopadu 2015 20:29 delete

Ach, to mi připomíná, že já bych toho taky tolik chtěla! Hobit je určitě super :)

Reply
avatar
24. listopadu 2015 21:19 delete

Přesně! Knih je moc, ale peněz a času málo... Na Hobita se těším! :)
Díky za hezký komentář! :)

Reply
avatar
Verča N.
AUTHOR
28. listopadu 2015 11:09 delete

Já se těším na vánoce ♥ nejlepší dárky jsou knížky :3 :) Jinak Fangirl, Sněží,sněží a Krycí jméno Verity bych si taky moc přála :3 :)
http://fandombeforebloodcz.blogspot.cz/

Reply
avatar
28. listopadu 2015 14:12 delete

To je výhoda všech knihomolů a knihomolek - každý ví, jaký dárek je pro ně nejlepší! :) :3 Vybrala jsi si moc hezké knihy, sama jsem na ně zvědavá. :)
Děkuji za hezký komentář! ♥

Reply
avatar
28. listopadu 2015 18:59 delete

Sněží,sněží jsem si také chtěla pořídit,hrozně mě fascinuje obal knihy..S láskou Rosie jsem viděla pouze film a moc se mi líbil :)!Určitě bude kniha ještě lepší :).nejvíce mě zaujala kniha Všechny malé zázraky,zní fakt zajímavě a ráda bych se také dozvěděla něco nového ohledně doktořiny a tak :).

Reply
avatar
28. listopadu 2015 18:59 delete

Sněží,sněží jsem si také chtěla pořídit,hrozně mě fascinuje obal knihy..S láskou Rosie jsem viděla pouze film a moc se mi líbil :)!Určitě bude kniha ještě lepší :).nejvíce mě zaujala kniha Všechny malé zázraky,zní fakt zajímavě a ráda bych se také dozvěděla něco nového ohledně doktořiny a tak :).

Reply
avatar
29. listopadu 2015 13:55 delete

Souhlasím s tebou - obálku ke knize Sněží, Sněží jsem viděla v knihkupectví a je jedním slovem úžasná. Právě na S láskou Rosie jsou pozitivní recenze - ať už na knihu, nebo film. :) Máme nejspíš stejný vkus, jelikož Všechny malé zázraky vedou mezi prvními na příčce mých nejchtěnějších. Zajímá mě, jak se autorka vypořádala s tématem bipolární poruchy.
Moc děkuji za úžasný komentář! :) ❤

Reply
avatar
3. prosince 2015 20:34 delete

Pár knih z tvého seznamu jsem četla a většina z nich stála za to, i když tam bohužel bylo i pár zklamání :( Ale zbytek jsem nečetla a ráda bych to v nejbližší době napravila :)

Reply
avatar
15. prosince 2015 19:58 delete

To se občas stává... Někdy mi také kniha nesedne, nebylo by to poprvé.. :(
Díky za hezký komentář! :)

Reply
avatar
16. prosince 2015 18:11 delete

Moc dobře to znám. Jenže někdy zní podle anotace skvěle a pak...
Nemáš zač :)

Reply
avatar

Vaše komentáře jsou pro nás největší odměnou. ♥