Čaj o páté s Knihomolkou

by - listopadu 07, 2015


Zdravím! Už je to měsíc a pár dní od založení blogu Knihomol(ka). Za tu dobu se hodně věcí změnilo a blog pokročil nejen v návštěvnosti. Mohli jste si všimnout různých designových proměn, stylu psaní recenzí, spousta změn však teprve nastane. Myslím, že by to chtělo stanovit nějaký řád, který budu doufám udržovat. Za prvé si chci dát předsevzetí, že si udělám více času na čtení. V poslední době dosti pokulhávám a hrozně se za to stydím... Náhodně jsem koukala na jiné knižní blogy, a když jsem spatřila, kolik toho mají ostatní načteno, opravdu jsem se zahanbila! Zatímco já jsem měla více jak měsíční odmlku (ano, i takové věci se knihomolům stávají), někdo přečetl třeba pět knih. Řekla jsem si: "Už se sebou laskavě začni něco dělat! Co si myslíš? Píšeš na blog o knížkách a sama nic nečteš, no, nepřipadá ti to trochu divný?!" Tímto dnem doufám slibuji, že se moje čtenářská aktivita rapidně zvýší a doba odporné prokrastinace bude konečně zažehnána. Amen.

    


 Za druhé jsem se rozhodla vést i jiné pravidelné články, něž pouze recenze. Chce to nějaké zpestření! Koho by také bavilo číst stále jen recenze, no nemám pravdu? Blog by byl moc jednotvárný, tak nad tím přemýšlím já. Radostně vás tedy chci seznámit se svým novým projektem (no, smím-li to tak nazývat), který jsem pojmenovala Čaj o páté s Knihomolkou. Pokud by vám nebyl jasný původ mého nápadu, ráda jej objasním. Není to tak dlouho, kdy se do našich domácností pomalu, ale jistě vplížil podzim. Dny se zkracují, jsou pošmourné, sychravé a počasí je nevyzpytatelné, jako když na kraj ulehne mlha. Lidé jsou utahaní, rádi si zalezou ke krbu, u kterého srkají horký čaj. Čas svetrů a červených nosů nadešel. Má své osobité kouzlo. Listy hrají všemi barvami, oranžové dýně svítí na pozadí zachmuřeného dne, z komínů se zvedá kouř mísící se s mlhou, ideální doba na posezení u horkého šálku něčeho dobrého. Podzimní nálada ve mně zplodila nápad na novou sérii článků, které budou pravidelně vycházet každou sobotu. A co se v nich bude objevovat? Vlastně to může být cokoliv. Od nostalgického rozjímání nad knihami z dětství, až po (ne)všední zážitky. Vždycky se přeci objeví něco nečekaného...

   

Jelikož jsem projekt pojmenovala "Čajem o páté...", měla bych články vydávat kolem páté hodiny odpolední. Není však pravidlem článek vydaný přesně v sedmnáct nula nula. Občas se objeví nějaké to zpoždění, jako kupříkladu dnes. Avšak musíte mi prominout, jsem obrovský perfekcionista. Když už něco dělám, tak to dělám pořádně a snažím se, aby byl článek co nejlepší.


Dnes oficiálně zahajuji projekt Čaj o páté s Knihomolkou. Doufám, že se vám bude líbit. V blízké době určitě obohatím blog nějakým novým projektem, prozkoumám internet, naučím se pracovat v HTML a s CSS, budu upravovat design a zkoušet nové věci. Chystám se na dlouhou cestu. Jak dopadne? Kdo ví... Budu moc ráda za váš doprovod. :)
    

You May Also Like

6 milých komentářů

 1. Ahoj :) Tak pro začátek chci říct, že tvůj blog je naprosto dokonalý!:3 Přivedla mě sem kamarádka a musím říct, že jsem jí za to vděčná! Nádherně píšeš a teším se na jakékoli další články od tebe - ať už další recenze, nový projekt, nebo cokoli dalšího, co se ti zrodí v hlavě! Hlavně nepřestávej psát, ikdyž to jak doufám, nemáš v plánu. Jestli ano, osobně si pro tebe přijdu a uvidíš!:D Tak to je asi (zatím) vše a teď mě omluv - čekají mě další články toho nejdokonalejšího knižního blogu,co kdy byl! :3 S láskou,Baru:D

  OdpovědětVymazat
 2. Ach, Bože, děkuji ti za tak skvělé lidi! Ahoj! :) Né, nejsem věřící, ale obrovitánsky ti děkuji! Ach, mé srdce plesá.. :D Skáču radostí, díky, díky, díky! :) To je nádherná pochvala Baru, jsem strašne moc ráda, že si ti tu zalíbilo! Nedovedu se dosti vyjádřit slovy, jsem opravdu šťastná..! :)) Neboj se, zatím si pro mě chodit nemusíš, psát budu dál. ;) Tohle je to, co mě pohání vpřed - vaše podpora a chvála! Nevím, co dodat... Mimochodem, máš moc hezké jméno.. :D :))

  OdpovědětVymazat
 3. Moc pěkné, vkusné provedení. A mě zaujala ta KNIHOMOLKA .. taky jsem vášnivý čtenář a už teď mě štve, kolik toho nestihnu přečíst do konce života, protože v minulosti, současnosti a budoucnosti bylo, je a bude ještě tolik a tolik krásných knih ... držím palce v blogování jinak já jen tak takjaka.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Vám, to mě opravdu těší. :) Přesně, naprosto s vámi souhlasím, bohužel, život je krátký... Váš komentář mne neuvěřitelně povzbudil a nabil energií. Obrovské díky! :))

   Vymazat

Vaše komentáře jsou pro mne největší odměnou. ♥

Copyright © Barbora Voříšková, 2015 - 2018

Není-li uvedeno jinak, vše, co naleznete na tomto blogu, bylo v krůpějích potu sesmoleno mou vlastní rukou. A proto vás žádám, respektujte autorská práva.