Návrat se vším všudy

by - dubna 16, 2016


Téměř každý deváťák posledních pár měsíců prožíval menší nervové vypětí. I když menší s největší pravděpodobností nebude to správné slovo. Pamatuji se, jak jsem si před Vánoci říkala: "To je v pohodě, mám dost času, za chvíli se začnu učit." Jenže tu ještě před tím byla dějepisná olympiáda (v okrese druhé místo, na kraj se mne raději neptejte... :D) a spousta jiných starostí, tudíž na čtení nezbyl ani čas, ani nálada a když není nálada číst, blogování to odnáší nejvíce. Logicky je určitě lepší nechat nějakou dobu stránku stát bez nových článků, než přidávat bezduché příspěvky o ničem, jen aby celek působil "dobře". Nějak se ospravedlnit musím, ne? Okecávání mi vždycky šlo... Má aktivita klesla k bodu mrazu, i přesto jste ale blog navštěvovali, čehož si nesmírně vážím a děkuji vám. 

Chtěla bych se ještě vrátit k včerejšku. Osudný patnáctý duben. Trocha dramatična... Jo, přijímačky. Těžko říci, zda bych se učila pilněji, kdybych měla více času, ale jak se znám, stejně bych jen tupě zírala do všech těch papírů a utápěla se v depkoidní náladě. Problém tkvěl v tom, že čím blíž zkoušky byly, tím větší únava na mě dopadala a hlava ne a ne vstřebat informace. Tedy abych věc upřesnila, hovořím o matematice, s níž vedu nekončící úporný boj. Zas tak hrozné to se mnou sice není, ale řekněme, že... jsem spíše jazykový typ, Matfyz rozhodně nevystuduju. A ani nechci. 

Vůbec mě nenapadlo vzít si k přijímacím zkouškám hodinky, což se později projevilo jako poměrně fatální chyba. Obzvlášť při matematice, kdy je rovných šedesát minut na vypočítání sedmnácti příkladů málo. Nepřejte si vědět, jaká vybraná slova mi prolétla hlavou, když zazněla věta "Do konce zkoušky zbývá deset minut.". Ve spěchu můj mozek vypočítal ubohých pár příkladů, zbytek otipoval, roztřesená ruka zakřížkovala kolonky v záznamovém archu a já se šla podělit o své dojmy s kamarádkami ze základky a známými, kteří již gymnázium navštěvují. Po pauze mne čekala čeština se třiceti otázkami, na níž spoléhám jako na záchranný bod. Vše jsem stihla před vypršením časového limitu, překontrolovala, opravila a vydechla, že je ten blázinec konečně za mnou. 


Nyní mám v plánu zcela obnovit čtenářskou vášeň, číst jednu knihu za druhou, recenzovat, blogovat, zkoušet nové projekty, přeci jen bude hromada času, proč toho tedy naplno nevyužít? Zaostávám ve výzvě, takže teď musím máknout, abych dohnala resty. V knihovně mi leží kupa nepřečtených knih, avšak já mám tendenci stále nakupovat... Což mi připomíná, abych si v jednom knihkupectví vyzvedla rezervované Dám ti slunce. A už by mohlo dojít na tu soutěž, jíž stále slibuji.

Tento článek berte informačně, chtěla jsem ospravedlnit svou neaktivitu a čekám, že se mi zde nějaká deváťačka či deváťák pochlubí se svými pocity z přijímacích zkoušek. Nezbývá nám než si navzájem držet palce a vyčkat na verdikt do pátku. Tak mi určitě napište do komentářů, jak jste se vším poprali. :)

You May Also Like

9 milých komentářů

 1. Taky jsem zažila přijímačky...minulý rok :) bylo to hrozně stresující a navíc brali jen jednu třídu a ne dvě jak bylo zvykem. Dělala jsem přijímačky ještě s jednou kámoškou ze základky a nakonec i přes to jak jsem se bála jsem dopadla velmi dobře a já i kámoška jsem přijaty. Přeju ti abys byla přijata :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Gymnázium, na nějž se hlásím já, také letos bere pouze jednu třídu, takže se výběr zužuje... To je skvělé, že se vám oběma zadařilo! :) Snad mi to také vyjde, děkuju! :)

   Vymazat
 2. Budu se těšit na nové články a přeji, ať přijímačky dopadnou co nejlépe! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc držím palce, ať přijímačky dopadnou dobře (určitě dopadnou! :)) a těším se na nové články! :) Hezké odpoledne :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, odpovídám trochu dýl, ale přijímačky dopadly skvěle! :)

   Vymazat
 4. Druhá v olympiáda z dějepisu? To jdi dobrá! Já to zkusila jen jednou právě v devítce a dopadla jsem předposlední, prostě katastrofa :D Ale byla jsem druhá z olympiády z češtiny... tedy v devítce. Teď jsem ji zkoušela dělat na střední a ani jsem ji nedopsala. Ty otázky byly jak z jiného světa :D Ale dějepis... i přesto, že ses dostala na druhé místo jen v okrese, tak gratuluji :)

  Já jsem tak ráda, že jsem se příjimačkám vyhla. Matika by mě určitě zabila, doufám, žes to zvládla. Stejně je to pitomost. V jednou chvíli jsou, pak nejsou, pak jsou... už by se měli konečně rozhodnout... nejlépe úplně zrušit.

  Vy jste tam neměli hodiny? U nás je dávali do všech tříd, kde se konaly příjimačky. A pak je zase odnesli, z čehož jsem nebyla nadšená. Když se mrknu na mobil, kolik je hodin, jsou naštvaní. Ale aby nechali ve všech třídách hodiny, to ne. (Promiň že to píšu takhle odděleně, ale já si vždycky přečtu odstavec a pak k tomu napíšu to, co chci říct, jinak bych to zapomněla.)

  Tak trochu ti závidím, že na to teď budeš mít čas. Já asi poprvé v životě absolutně nic nestíhám a jsem šíleně pozadu se čtením... ta škola mě zabije a asi nejen mě.
  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale tak to se stává :D A to je super, olympiáda z češtiny! :) No, mně hlavně přijde, že ty otázky jsou někdy úplně o ničem, ani se to češtiny nemusí týkat, asi jako v otázky v přijímačkách od Cermatu, že? :DD

   Matika byla fakt děsná, ale říkali to všichni. S tím souhlasím, podle mě (když už teda ty přijímačky chtějí) je tehdy vůbec neměli rušit, nebyl by v tom pak takovej bordel, jako pokaždý. :D (Jen tak kdybys chtěla vědět, vzali mě hned, byla jsem osmnáctá ze čtyřiceti sedmi, takže jsem si fakt oddechla :D :) )

   Ne, hodiny jsem hledala marně, což bylo celkem na prd, když se právě ani na ten mobil kouknout nemůžeš... Úplně v pohodě, já se v tom mnohem lépe orientuju a je to fajn. :)

   Myslím, že nejsi jediná, postupně nás to zabíjí všechny. Bez výjimek. :D

   Vymazat
  2. Čeština je o dost jednoduší, než dějepis :) Abych byla upřímná, tak já jsem otázky, které jsem měla v té olympiádě na střední vůbec, ale vůbec nepochopila :D

   Matika je nejhorší, ať už se jedná o cokoliv :D Jsi vážně dobrá, já bych kvůli matice asi pohořela :D

   Přesně! Jako já třeba když píšu čtvrtletku z matiky, tak neustále sleduju hodiny... když o tom tak přemýšlím, to je jediná hodina, kdy matika netrvá šíleně dlouho :D

   Kdyby aspoň bylo do konec roku ještě nějaké volno, ale ono ne :(

   Vymazat

Vaše komentáře jsou pro mne největší odměnou. ♥

Copyright © Barbora Voříšková, 2015 - 2018

Není-li uvedeno jinak, vše, co naleznete na tomto blogu, bylo v krůpějích potu sesmoleno mou vlastní rukou. A proto vás žádám, respektujte autorská práva.