Změna je život

by - února 14, 2016


Jak už jste mohli zaregistrovat při vstupu na blog, nastaly menší změny. No, větší změny. Včera večer a vlastně i dnes v brzkých ranních hodinách jsem odhodila svou prokrastinaci stranou a vrhla se po hlavě do předělávání celého designu. Proč? Má spokojenost zkrátka nebyla taková, jaká by být měla. Logo nemělo nejlepší rozlišení, zimní tématika také potřebovala obměnit, chtěla jsem docílit přehlednějšího, čistšího vzhledu. Vím, každý máme jiný vkus, avšak já dávám přednost příjemné decentnosti, jíž chci vložit i do blogování. 


Založení Knihomolky bylo absolutně spontánní, stejně spontánní cestou přišel i nápad na překopání dosavadního stereotypu, který, jako všichni vodnáři, naprosto nesnesu. Prostě to na mě přišlo. Workoholická nálada. Zasedla jsem za obrazovku notebooku, otevřela snad milion internetových záložek a jedno obrovské šílenství započalo. Nejprve mé oči jen tak bezcílně bloudily, když po několika hodinách našly to, co hledaly. Oukej. Super. Mám to. Za chvíli to bude. Teď by se hodil takový ten obrázek "Two hours later", jelikož nic nebylo hotovo hned, i když snaha dosahovala nejvyššího levelu. Uběhly další hodiny, já bezradně provrtávala HTML, záda hlásila pohotovost a notebook mi propaloval obdélník do klína. Vzhled téměř dodělán, jen v tom zpropadeném kódování nemůžu najít jednu pitomou věc! Chtěla jsem vše ukončit, ale vnitřní hlas mi nařizoval, ať se ani neopovažuji jít spát, dokud vše nepřivedu k obrazu svému.  

Hodiny odbíjely druhou ranní (čtete správně, ranní) a kdybych tak zarytě nenáviděla Colina Singletona z Greenovky Příliš mnoho Kateřin, dokonce bych vykřikla i "Heuréka!". Abych vše shrnula. Do postele jsem sebou hodila až v půl třetí ráno. Ale ten pocit za to stál. Na celkovém vzhledu musím samozřejmě ještě zapracovat, HTML mě volá do svých spárů, já si však teď hodlám dát od kódování menší pauzičku. 

Aktuálně pročítám Cizinku od Diany Gabaldon a musím říci, že si mě autorka svým stylem hned získala. Od Vánoc mi zde leží spousta knih, mezi nimi i Destrukční deník, do něhož jsem se zatím nepustila. Strašně moc se na něj těším a plánuji v brzké době začít. Mou dávku destrukce okusíte i vy. :) 

Jak hodnotíte nový oblek blogu vy? Líbí se vám, nelíbí? 
Hodila by se mi nějaká zpětná vazba, ráda si přečtu vaše názory.


You May Also Like

13 milých komentářů

 1. Vypadá to nádherně! Jako blog nějaké víly :)

  OdpovědětVymazat
 2. Tak tohle je supeer :D Taky mívám takové nálady, že všecko okamžitě předělávám, ale tohle je naprosto neodolatelné :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vždycky si připadám jako magor, když mě taková nálada popadne :D Děkuju :)

   Vymazat
 3. Já myslím že to za to ponocování stálo :) JE to moc pěkný - takový jarní, něžný :)

  OdpovědětVymazat
 4. Lay se ti doopravdy povedl :) Je takový jemný :) Akorát musím říct, že skoro nemůžu přečíst název blogu :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc! :) Vážně? :O To je nemilé, pokusím se název co nejdřív upravit, aby se dal lépe přečíst. Záleží na nastavení obrazovky, každému se to zobrazuje jinak... :/ Každopádně díky za upozornění :)

   Vymazat
 5. Jak už jsem se dočetla, nemohla jsi prostě nechat nedokončený design plavat.
  Tak už to bývá i u mě.. Html kódy jsou mnohokrát opravdu šílené, že by se z nich člověk opravdu zbláznil. Přesto design dopadl tak, jak jsi ho chtěla a snad i měla v hlavě. Na mě působí stejně jako na tebe - pozitivně a jednoduše. Pro člověka orientačně super. Jednoduchost představuje přeci krásu!
  Tvoje články jsou moc pěkně pojaty a proto se sem budu ráda vracet.
  A o destrukčním deníku možná také popřemýšlím i když mi to někdy přijde škoda.. Kniha to je a ničit řádky je škoda, ale když je na to určený proč ne. Ale pokud si ho pořídím, sama jsem zvědavá jak se budu tvářit až jej zničím. :D
  Určitě sem napiš článek, či recenzi právě o tomto deníku. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jééé♥♥♥ Hrozně moc ti děkuju! :) Jsem ráda, že i na tebe blog působí dobře a že se sem budeš ráda vracet. :))) Neuvěřitelně mě to těší ♥
   Určitě o Destrukčním deníku články budou, ale nebudu ho ničit, chystám se to pojmout trošku jinak. ;)

   Vymazat
 6. Tak to mám i já velkou radost !♥:)
  Dobře, o to víc se budu těšit. :)

  OdpovědětVymazat

Vaše komentáře jsou pro mne největší odměnou. ♥

Copyright © Barbora Voříšková, 2015 - 2018

Není-li uvedeno jinak, vše, co naleznete na tomto blogu, bylo v krůpějích potu sesmoleno mou vlastní rukou. A proto vás žádám, respektujte autorská práva.