Unboxing #5

by - března 16, 2016


Balíček s recenzním výtiskem od Dobrých knih ve skutečnosti dorazil již v úterý a tehdy jsem jej taktéž rozbalila i nafotila. Jenže povinnosti týkající se školy byly zkrátka důležitější, takže když už jsem se konečně dokopala vše dodělat do konce, nebyla zrovna ta pravá nálada jít něco sepsat, byť sebekratší článek, jako bývá unboxing.

Nedávno probíhala v jedné facebookové skupině diskuze, v níž se řešila podstata unboxingů. Lidé házeli klady i zápory, koloval názor, zda nejsou rozbalovačky zbytečné a jestli je blogeři nevydávají jen proto, že nepotřebují nad jejich zpracováním nijak extrémně přemýšlet. Jak jsem tak pročítala všechny komentáře, napadlo mě unboxingy úplně vynechat. A v tu samou chvíli se ozvalo mé pravé já, které řeklo, ať se nenechávám ovlivnit názory druhých, jelikož autor blogu může přidávat co chce. Abych tedy řekla svůj názor, unboxingy sice nejsou po slohové stránce složité, ale vždycky můžete přidat něco navíc. Upozornit na událost, kterou chystáte či si "jen" pohrát s fotkami. 

A teď tedy k samotnému rozbalování. Jak už jsem zmiňovala, knihu mi k recenzi zaslalo internetové knihkupectví DOBRÉ KNIHY a podle jejího vysokého hodnocení, nadšených reakcí čtenářů, tématu a také díky tomu, že už se k ní chci dlouho dostat, jsem se rozhodla právě pro ni. Nooo? Poznáváte zbrusu nové vydání známé knihy? :)


Tadá! Ten, kdo stojí v koutě, je populární nejen mezi mládeží a kdekdo se přizná, že mu tato tenká knížka změnila pohled na svět. O to víc jsem zvědavá, jak příběh zapůsobí na mne. Možná jste viděli film, na nějž se ani po přečtení knihy nechystám. Nevím, herecké obsazení se mi moc nezamlouvá, ale vy mi určitě do komentářů napište, jak se kniha i film zalíbily vám. :)

O čem kniha je? 

Když člověk stojí v koutě, může si všimnout spousty úžasných věcí. Ale pak přijde chvíle, kdy je třeba vykročit na parket a začít opravdu žít. Strhujícímu románu Stephena Chboskeho o dilematu mezi nečinností a touhou se dostalo nadšeného přijetí, vyvolal polemiku a získal miliony oddaných čtenářů. Příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než leckterý deník, zároveň vtipný i sžíravý. Nevíme, kde Charlie bydlí, ani komu píše - máme jen slova, o která se rozhodl podělit. Zmítán touhou žít svůj vlastní život i touhou vymanit se z role, která mu připadla, prozkoumává dosud neznámé území. Před ním se otvírá svět prvních lásek, rodinných dramat i nových přátelství. Svět sexu, drog a Rocky Horror Picture Show, kde klíčem ke štěstí může být například ta správná píseň, díky níž se můžete řítit tunelem a cítit se nekonečně. V Charliem se autorovi podařilo stvořit vypravěče, který vás uhrane a přenese zpět do divokých a intenzivně prožívaných dní na prahu dospělosti, kdy se život podobal jízdě na horské dráze.

You May Also Like

22 milých komentářů

 1. O téhle knížce jsem toho strašně moc slýchávala před nějako dobou (myslím, že v době jejího prvního vydání) a každý o ní básnil. Já ji ještě nečetla, ale tohle nové vydání se mi vizuálně líbí víc než to předchozí :) Mohla bych se do ní taky pustit :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já právě také slýchávala samou ódu, ale nikdy jsem se k ní nedostala. A sice se knížky nemají soudit podle obalu, ale tenhle je zkrátka hezčí. :D :) Určitě pusť. :)

   Vymazat
 2. Naprosto výborná kniha. Mám na blogu recenzi, bez spoilerů, a dokonce jsem ji zařadila do únorového článku 10 nej....

  Www.siraelxy.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 3. O tomhle novém vydání jsem do teď vůbec nevěděl! :O Já mám knihu ještě v tom starém, ale to na jejím kouzlu nic neztrácí. Je to skvělá knížka a věřím, že z ní budeš nadšená :)
  http://kniznibrloh.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se o novém vydání doslechla úplnou náhodou. :D Díky tobě se na ni těším o to víc! :)

   Vymazat
 4. Krásný elegantní vzhled blogu :) A knihu jsem nečetla, ale už delší dobu po ní pokukuji :) Takže ti děkuju za tip :)

  OdpovědětVymazat
 5. Já jsem asi nějak mimo, u Tebe o tomto titulu slyším naprosto poprvé :) Knihy postavené na zajímavém vypravěči mají velké kouzlo. Určitě se po knížce mrknu, díky za tip :) Pěkný čtvrtek :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu? Nejspíš tě minula ta obrovská vlna nadšení.. :D O to větší mám ale radost, že jsem ti rozšířila obzory :)
   Díky moc, tobě též! :))

   Vymazat
 6. Těším se na recenzi! Knihu znám, ale zatím jsem ji nečetla, třeba mě tvoje recenze přinutí ji posunout v seznamu :)
  Jinak, já mám rozbalovačky třeba docela ráda - vím, na jaké recenze se můžu těšit a kolikrát mě jejich autoři upozorní na zajímavé knižní akce a slevy. Sama nejsem moc schopná aktivně rozbalovačky tvořit, spíš se "chlubím" s úlovky z antikvariátů...
  fiamorisrunning.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třeba přinutí, uvidíme. :)
   Souhlasím, člověk má pak větší přehled a já se vždycky ráda kouknu, co si pořídili ostatní. :)

   Vymazat
 7. Knihu mám ve čtečce a odolávám tomuto novému vydání :D
  Moc se těším na recenzi a snad se bude líbit, protože já jsem ještě nečetla... achjo :-D :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem jediná, kdo čtečku nemá? :D
   Já doufám, že se ti bude líbit jak recenze, tak kniha, až se k ní někdy dostaneš... :D :)

   Vymazat
 8. Nafotila jsi to moc hezky, chválím! :))

  Piosek
  www.piosek.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 9. To nové vydání ti upřímně závidím! :)

  OdpovědětVymazat
 10. Jak už jsi se zmiňovala o tom, jak lidé berou unboxingy.. Někdy mám také záporný názor, ale na druhou stranu, kladné mám také přesně jak si uvedla.
  Se vším s tebou souhlasím, ale jednu věc bych ještě doplnila. Já si myslím, že díky unboxingu právě u tebe lidé mohou zjistit např. na jakou knihu bude recenze, nebo co si mohou přečíst apod.
  A když tak odbočím. V případě fanouškovských zásilek si naopak mohou povšimnout co kdo zaslal autorovi jako to mívají youtubeři.

  Dlouho jsem přemýšlela co začnu číst a díky tomuto článku mě tak trochu napadlo si tuto knihu pořídit.
  Budu se těšit na další článek !:)
  Áďa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsi mě doplnila správně! :) Unboxingy zároveň slouží jako takové informativí články, aby lidé věděli, co je v blízké době čeká na blogu. :)

   To jsem ráda! Její pořízení určitě zvaž, je to kniha vskutku zvláštní... :)

   Děkuji ti moc! :)

   Vymazat
 11. To moc dobře znám :D Také se mi občas stává, že nafotím unboxing a zveřejním ho až o pár dní později.
  Technicky vzato mě ani nebaví focení unboxingů, ale ráda to pak sleduju u ostatních :D Navíc je to takový oddechový článek mezi recenzemi. Nemyslím si, že je dobré, když je na blogu jedna recenze za druhou.
  Tuhle knihu ti doopravdy závidím. Vypadá opravdu skvěle :) Já jsem zatím viděla bohužel jen film :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mě zase focení unboxingů baví. :D
   Mám stejný názor. :)
   Nezáviď, určitě si ji taky přečteš! :) A líbil se ti aspoň ten film? :)

   Vymazat
  2. Mě ani moc ne, protože mi přijde, že to neumím nafotit :D A mám pravdu :D
   Snad ano :) Takhle ono už je to pár let, co jsem ho viděla a tehdy jsem se na něj koukala hlavně kvůli Emmě. Byla jsem posedlá Harrym a asi právě proto mi to tehdy nepřišlo nijak zvláštní. Ale když se na to dívám zpětně, tak je to vážně skvělý film a řekla bych, že je v něm plno zajíamvých myšlenek. Ale fakt už jsem ho dlouho neviděla...

   Vymazat

Vaše komentáře jsou pro mne největší odměnou. ♥

Copyright © Barbora Voříšková, 2015 - 2018

Není-li uvedeno jinak, vše, co naleznete na tomto blogu, bylo v krůpějích potu sesmoleno mou vlastní rukou. A proto vás žádám, respektujte autorská práva.