Dobrodruzi #1

by - srpna 08, 2016


Není nad to, vypadnout od civilizace, zanechat za sebou ruch měst, vypařit svou existenci mezi listoví, pohladit duši zpěvem ptáků, naslouchat tajemným zvukům hvozdu či pozorovat, jak lehký vánek čeří nezkrotné pačesy luk, jež zdobí voňavé kvítí opylované včelami. Připočtete-li k tomu všemu skvělou knihusprávného člověka, najdete spoustu magických míst pro relax při čtení a navození atmosféry, která se z knihy přenese do našeho světa. Realita mísí fikci, kým budete v tuto chvíli? 

Abychom blíže přiblížili, v čem spočívá podstata nové série "Dobrodruzi", jíž budeme pravidelně vydávat. Chceme vám ukázat, že je možné číst kdekoliv a kdykoliv, že rozhodně stojí za to, zvednout zadek a vyrazit ven, ať už do přírody, mezi ulice města, k památkám či do kaváren. Sami uvidíte, jakého rozměru nabude váš knižní zážitek

Právě čtete epickou fantasy z potemnělého prostředí, plnou nadpřirozených bytostí, mágů, lovců, rytířů nebo lesních lidí? Za prvé, rozhodně byste si rozuměli s Michalem, ale za druhé, malá procházka lesem neuškodí, není těžké objevit místo mezi stromy, utajenou lavičku, mechovou pokrývku, kde si na pár chvil odpočinete s knihou v ruce. Záhy svět kolem začne ožívat, po nedaleké cestě projede králova družina, za křovisky zahlédnete stín Geralta z Rivie lovícího nestvůry, nebo, když budete mít štěstí, narazíte na stezku k Zimohradu

Zajímá vás, co Michal právě čte? 
Zaklínač...
Ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain - pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný - naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. 

Každé místo, každá chvíle, každá vzpomínka má své kouzlo. Přesně proto všude s sebou nosím foťák, člověk nikdy neví, kdy jej udeří okamžik, jenž musí být bez debat zdokumentován. Když už jsem výše zmiňovala místa pro čtenáře fantasy, nemohu vynechat ani milovníky jiných žánrů

Pro oddychový romantický román je skvělou volbou rozkvetlý park, povídkovou knihu bych vzala na kus dortu do kavárny, sci-fi příběh by se naopak skvěle vyjímal v naší plzeňské Techmanii... Chápete? Je spousta možností. Stačí jen chtít. 

Chcete vědět, o čem je opěvovaná Jiskra v Popelu? 

Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte.
Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Jiskra v popelu je epická fantasy, která se odehrává v brutálním světě připomínajícím Římskou říši.

Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod krutou nadvládou válečnického Impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii Šerosráz a bude pro ně špehovat, odboj zachrání jejího bratra před popravou. 

Elias, nejlepší voják na šerosrázské akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se zkoušek, nemilosrdného klání, z něhož má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši. 

Když se Laiiny a Eliasovy cesty na Šerosrázu zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propletené víc, než by si kdy dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria.

Budeme moc rádi za vaši zpětnou vazbu, povězte nám v komentářích, jak se vám článek líbil, co si myslíte o fotkách. :) Bude nám ctí, stanete-li se našimi pravidelnými čtenáři,
A co právě čtete vy? 

You May Also Like

7 milých komentářů

 1. Hezké fotky a hezký článek, má vážně zajímavý námět :)

  OdpovědětVymazat
 2. Sice preferuji číst doma, kde je ticho a klid, ale vím, že jsem také schopna číst kdekoli. Ale po tomto článku mám vážně šílenou chuť vydat se s knížkou někam do lesa. To se mi doopravdy moc často nestává :D Umíš tu atmosféru skvěle popsat :)

  Fotky jsou doopravdy povedené :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To byl účel! :D taky mám ráda klid, ten v lese stoprocentně najdeš. I když musím říct, že si v poslední době zvykám i já ruch kolem sebe při čtení... :D

   Opět mnohokrát děkuji❤

   Vymazat
 3. To je naprosto geniální, nikdy mě to nějak nenapadlo, ale teď to nevyženu z hlavy. Nevím, jestli tě za to mám milovat nebo nenávidět :D Ale ne, vážně děkuju, je to určitě i fajn věc pro fotky a tak, což se vždycky hodí :D

  OdpovědětVymazat

Vaše komentáře jsou pro mne největší odměnou. ♥

Copyright © Barbora Voříšková, 2015 - 2017

Vše, co naleznete na tomto blogu, podléhá autorským právům. Proto vás žádám, nekopírujte, nekraďte, nevydávejte cizí díla za své. Buďme k sobě féroví. Svět pak bude zase o kousek lepším místem.